ציוד הצילום שלנו

יש כאן הסברים על הציוד שלנו, למה בחרנו בו ואיך אנחנו משתמשים בו.

אם השתכנעתם שזה הציוד שמתאים גם לכם, יש לינקים לאמזון

Canon 200D+ Canon EF-S 10-18 mm 

כיום, המצלמה המרכזית שלנו היא קנון 200D. זו מצלמת DSLR מהזולות והקטנות של קנון. בחרנו בה בשביל היכולות וידאו שלה ונוחות השימוש. בשילוב עם העדשה הרחבה והזולה של קנון 10-18 מ"מ, היא נותנת שדה ראיה רחב במשקל קטנטן. לעומת הניקון D610 שהשתמשנו לפניה, 453 גרם מול 850 גרם של הניקון (בלי עדשות). כשמתחשבים בעדשות, בגלל שבקנון יש חיישן קטן יותר, גם העדשות קטנות וקלות יותר, ככה שהשילוב עם עדשת 10-18 יש לנו טווח טוב בעדשה קטנה אחת במקום הניקון עם כמה עדשות כבדות.
יש למצלמה מסך מגע שמסתובב ככה שאפשר לראות את עצמך וגם לגעת במסך כדי להעביר פוקוס בצורה חלקה ומדוייקת.
אם כבר מדברים על פוקוס, יש למצלמה הזאת פוקוס אוטומטי מדהים, בצילום וידאו היא מזהה פרצופים, מתפקסת עליהם ועוקבת אחריהם בלי בעיה. לעומת הרבה מצלמות בשוק זה מדהים, ובמחיר הזה לא תמצאו שום דבר שמתקרב לזה.
המצלמה יכולה להסריט ב1080P ב60 תמונות לשניה. מה שנותן לנו לעשות הילוך איטי נחמד של 40%.
הצבעים שיוצאים ממנה ממש טובים ואנחנו בקושי צריכים לגעת בהם בעריכה, בדרך כלל פשוט מתאימים את הצבעים של שאר המצלמות לצבעים שיצאו ממנה.
לגבי צילום סטילס, עדיין לא כל כך ניסינו אותה כי מבחינתינו היא לא נועדה לזה. בכללי קנון פחות חזקים באיכות תמונה בסטילס לעומת המתחרים, בינתיים נמשיך להשתמש בניקון כשצריך לצלם תמונות.

SONY RX100 IV

הסוני הקטנה הזאת היא לא רק מצלמת גיבוי. יש לה יכולת צילום הילוך איטי ב120 ואפילו 240 תמונות בשניה באיכות ממש סבבה בשביל מה שאנחנו עושים. גם למצלמה הזאת יש מסך שמתהפך ואפשר לראות את עצמך במצב סלפי. אנחנו משתמשים בה לרוב בשביל צילומים תומכי סיפור, הילוך איטי, או פשוט משתמשים בעדשה שלה שמגיעה לטווח של 70 מ"מ וזה מפצה על היכולת המצומצמת של העדשה שיש לנו על הקנון. מה שמדהים בכל הדבר זה שהיא כזאת פיצית וממש לא בעיה לקחת אותה לכל מקום.
יש גרסה יותר חדשה למצלמה, אבל אנחנו לא ראינו הצדקה לקנות את הגרסה החדשה (V), היכולות שלהן מאוד דומות אז מבחינתנו היה עדיף לחסוך את ההפרש.

YI 4k+

מצלמת האקסטרים של XIAOMI, מתחרה ישירות בGoPro  HERO 6, נותנת פייט מאוד רציני בחצי מהמחיר. היתרונות של הגופרו הם: עמידות למים בלי קייס, צילום 240 fps ב1080p, ייצוב אלקטרוני טוב יותר. זהו, בשאר הדברים הן דיי זהות ככה שאנחנו העדפנו לא לשלם כפול. 
המצלמה מסוגלת לצלם ברזולוציית 4K ב60 fps, שלרוב זה פשוט מיותר. אנחנו עובדים ומעלים ב1080p וברזולוציה הזאת אפשר אפילו לצלם ב120 fps שזה הילוך איטי 20%!.
אם אנחנו רוצים רזולוציה גבוהה יותר זה בשביל שנוכל להתקרב בעריכה ועדיין להוציא צילום איכותי. 
בשילוב עם המייצב הממונע של XIAOMI, שגם הוא נמכר במחיר מצחיק יחסית למתחרים, אנחנו יכולים לצלם איתה דברים בתנועה בלי רעידות וזה דיי מגניב. אפשר לחבר את המייצב לכל מקום שאפשר לחבר גופרו, אז קנינו קיט של פיצ'יפקעסים כאלה של מצלמות אקסטרים, קנינו מקל רציני יותר מזה שבא בקיט, ועכשיו אנחנו יכולים לצלם איתה מכל מיני זוויות מעניינות.

DJI MAVIC PRO

הרחפן! הרחפן! הכלי המדהים הזה נכנס לתיק במקום של עדשה בינונית, השלט יושב לידו, הטלפון הופך להיות המסך שלו, והוא מביא צילומי 4K מהאוויר! זה הכלי הראשון שקנינו כשהתמסרנו להפקה של הערוץ הזה. אין הרבה מה להוסיף עליו, פשוט כלי מדהים וקטן בשביל לצלם מהאוויר, אז פשוט אסביר מה ההבדלים בינו לבין אחיו. לDJI יש סדרת מוצרים שפונים לצרכים שונים של לקוחותיהם. יש את ה-Tello, שנועד להיות משחק נחמד לבית ולגינה. יש את הSpark , שנועד לצילום חובבני מהאוויר. יש את ה-Mavic Air  שנותן כבר ביצועים שמספקים הרבה מאוד יוצרי וידאו היום, אם הייתי קונה עכשיו (מאי 18) הייתי קונה את זה. יש את המאביק פרו שנותן בערך אותם ביצועי מצלמה כמו האייר אבל יש לו יותר טווח קליטה וקצת יותר זמן זוללה. יש את Mavic Platinum שנותן יותר זמן סוללה מהמאביק פרו בזכות ניצול סוללה יעיל יותר ופרופלורים שקטים יותר (אפשר להשתמש בפרופלורים השקטים של הפלטינום על הפרו ולקבל ביצועי סוללה קצת משופרים, ככה אנחנו עושים כרגע). מעבר לזה יש את סדרת הPhantom ואז את הInspire, יש עליהם מצלמות איכותיות יותר אבל בגלל גודלם המסרבל אנחנו לא שוקלים אותם בכלל.
אנחנו ממליצים לקנות את חבילת הקומבו עם כמה סוללות, לשפר אותו עם פרופלורים שקטים ולצלם באור יום עם פילטר ND16 כדי להמנע מקווים שהצל של הפרופלורים עושים לצילום בזוויות מסויימות.

NIKON D610

בניקון אהד משתמש כבר כמה שנים בשביל צילומי הנוף שלו. צילמנו איתה וידאו מיולי 17 עד מאי 18 כשעברנו לקנון הקטנה. היא לא מצלמה שנועדה לוידאו. הצילומים ממנה נראים טוב בזכות עדשות איכותיות אבל אין לי פוקוס אוטומטי שמיש בוידאו, היא לא נותנת אפשרות להילוך איטי, היא כבדה יחסית, אין לה מסך מתהפך, והיא פשוט לא עוצבה עם מחשבה על צילום וידאו.
היא כן מצויינת למי שמצלם סטילס ורוצה להינות מאיכות תמונה של מצלמת פול פריים. היא משמשת אותי מצויין בצילום נופים שלי, יש לה 24 מגה פיקסל שזו רזולוציה מדהימה בלי לתפוס כמות אסטרונומית של מקום על ההארד דיסק.
עכשיו כשאני לא אקח אותה לרוב הטיולים, תחסר לי האופציה לצלם טיימלפסים איכותיים ותמונות בצורה רצינית. אבל רוב הזמן בטיולי צילום שלנו גם ככה אין לי זמן לצילום רציני ואת הטיימלפסים נעשה בצורה אחרת.
אני אישית אוהב לצלם עם עדשות קבועות. הן גם מביאות איכות תמונה טובה יותר (בדרך כלל) במחיר נמוך יחסית, וגם מקבעות את המחשבה לאורכי מוקד מסויימים, מה שמכריח את הצלם להיות יצירתי ולזוז יותר. חלק מהעדשות שלי לא קיימות יותר בשוק אבל הנה הלינקים הרלוונטיים: